Wśród wielu stolic województw w Polsce, miasto Kraków wybija się zarówno w temacie sztuki i akademickim, ale również na licznych innych obszarach. Staje się regionem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w ostatnich latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.
Pożyteczne przekształcenia w Krakowie.
Co godnego pochwały stworzono w ciągu ostatniego czasu? Ilość zmian i inwestycji jest duża. Niezwykle pomogły w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których miasto niemało czerpie. Dynamiczne postępowanie w obszarze uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina rozwinęła się o nowe drogi, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i nowe obiekty konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla statystycznego obywatela. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Najczęściej pomijamy historie, które nie są ściśle z nami połączone. Typowemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Tymczasem miasto rozrasta się w każdym kierunku. Usprawnienia w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu i modernizacji sieci wodociągowej, stawianie ekranów akustycznych to tylko niektóre zmiany, jakie pomagają mieszkańcom pełniej i bardziej komfortowo żyć. Miasto rozwija się również pod kątem możliwości rozrywkowych. Moc Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE lub stadion Cracovia. Te nowości przyciągają gości z innych miast do odwiedzin.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta projekty nie obejmują tylko samego środka miasta, ale również są połączone z pełnym województwem . Zatem lepiej nie utyskiwać tylko zauważyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Przyszłe miesiące – jeśli uda się zachowania tempa rozwoju – pozwolą miastu stać się prawdziwą metropolia.
Majchrowski działania