Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe oraz nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej jemy makarony. Bardziej wrażliwi próbują równie pyszne dania takie jak risotto, polentę i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w menu można znaleźć również nie tak znane potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i jedzenie z wielu miejsc kraju. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać wina. Obiad we włoskim klimacie bez wyjątku musi zawierać też trunek. Kieliszek alkoholu to we Włoszech norma. włoski kucharz Najbardziej typowe wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film