Najczęstsze kłopoty dam na emeryturze
W wypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: pozostają daleko w tyle za mężczyznami, jeśli chodzi o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Damy w średnim wieku perfekcyjnie zdają sobie sprawę z tego dylematu oraz tego, jak nadzwyczaj je to dotyka. Przeanalizujmy co poniektóre z przyczyn, dla jakich tak się stało, oraz sposoby, w które panie są w stanie zapobiegać komplikacjom na emeryturze.

Dama na emeryturze a problemy finansowe
W wielu specjalizacjach kobiety w tym samym wieku nie zyskiwały tyle samo, co mężczyźni. Do tego ich kariera pozostała przerwana w związku z posiadaniem maluchów oraz przebywaniem w mieszkaniu, co miało związek z tym, iż musiały wychowywać własne dzieci. W co niektórych przypadkach porzucając prywatne aspiracje zawodowe, rozpoczęły podróżować z małżonkiem, gdy mógł kształtować własną karierę. Gdy kobiety te były gotowe do powtórnego wejścia na rynek pracy, straciły cenny czas i dochody, a również składki na zabezpieczenie społeczne.
Kolejnym szczegółem prowadzącym do braku gotowości kobiet jest to, że kobiety są naturalnymi opiekunami własnej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w których kobiety musiały uprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w domu, gwarantujące niebezcelową opiekę dziecku wyjątkowej troski, starszym rodzicielom bądź teściom oraz zapewne schorowanemu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie wskaźnika rozwodów dla osób powyżej 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności finansowej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, że kobiety zazwyczaj żyją dłużej aniżeli mężczyźni i najczęściej mają więcej problemów medycznych.